تصویر موجود نیست

علی زند وکیلی

2

علی زند وکیلی (متولد 16 فوریه 1986 در شیراز) خواننده ، موسیقی دان ، آهنگساز و مدرس موسیقی ایرانی است. وی فعالیت هنری خود را در موسیقی از کودکی با آواز و نواختن تنبک آغاز کرد. در سال 1977 ، پس از تأسیس هنرستان موسیقی شیراز ، وی از اولین ورودی های آن بود. پس از سه سال تحصیل در هنرستان موسیقی شیراز و فراگیری سنتور ، پیانو و تنبک در سال 1360 ، وارد هنرستان موسیقی تهران شد و از آنجا فارغ التحصیل شد. وی در ادامه به مطالعه مجدد این قطعه پرداخت و چند سال بعد با انتشار قطعه لالایی به شهرت رسید. زندوکیلی در حال حاضر یک متخصص موسیقی است.

زندگی نامه علی زند وکیلی

علی زندوکیلی در خانواده ای دوازده نفره به عنوان هشتمین فرزند و پسر اول پس از هفت دختر در شیراز به دنیا آمد. وی همچنین دو برادر کوچکتر به نام های محمد و امین دارد.

علی زندوکیلی فعالیت هنری خود را از هفت سالگی با نواختن تنبک و آواز آغاز کرد و در سال 1377 وارد هنرستان موسیقی شیراز شد و سنتور و پیانو را آموخت. در سال 2002 وارد هنرستان موسیقی تهران شد و از همان هنرستان فارغ التحصیل شد. وی به همراه برادرش محمد زندوکیلی و میلاد ذبیحی گروهی به نام زند بند تشکیل داد. علاوه بر این ، او سابقه همکاری با دنگ شو ، خاموش ، طلوع ، نغمه کیمیا ، شروند و گلبانگ را دارد و با این گروه ها کنسرت داشته است.
از آثار برجسته وی می توان به تیتراژ مجموعه های دزد و پلیس ، پژمان (پایان داستان) ، شاهگوش (زهره) ، پادری (پادری) و زیر پای مادر (آخرین رویا) اشاره کرد. وی در زمستان 1392 آلبومی با عنوان “عبور از مه” به سبک سنتی با شعرهایی از حافظ ، زهرا پناهی ، حسین منزوی و وحشی بافقی در 14 قطعه منتشر کرد. [نیاز به استناد] كارگردان ترانه های ناردونه و رفتی را به صورت زنده اجرا كرد كه بسیار مورد استقبال قرار گرفت. [4] علی زندوکیلی در سی امین جشنواره موسیقی فجر در شیراز در تاریخ 24 بهمن 1394 اجرا کرد.

عصر روز 22 ژوئیه 1996 ، کنسرت علی زندوکیلی در سالن بانک صادرات با استقبال خوب برگزار شد. در جریان این کنسرت بود که وی خود را لرستانی خواند و اعلام کرد پدرش لرستانی است و اهل پلدختر است اما در شیراز متولد شد.

آهنگهای علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

دانلود موزیک ویدیو لالایی زند وکیلی

علی زند وکیلیجاده شب