احسان خواجه امیری

3
2

احسان خواجه امیری در بیمارستان هشترودیان متولد شد. وی فرزند ایرج خواننده قدیمی موسیقی سنتی ایران است. او که در خانواده ای هنرمند بزرگ شده بود ، از پنج سالگی شروع به یادگیری موسیقی کرد. از هفت یا هشت سالگی به کلاس های سنتور و ویولون رفت و پیانو را از خواهرش الیکا خواجه امیری فرا گرفت. احسان در سن 12 سالگی برای برنامه کودک آهنگسازی کرد.

شروع آهنگسازی احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری کار آهنگسازی خود را برای ساخت یک مجموعه مستند که موسیقی بی صدا بود آغاز کرد و برجسته ترین کار او در آن زمان ساخت آلبومی برای پدرش بود به نام “خاطرات زندگی”. او سازهای مختلفی را امتحان کرد و تدریس یک ساز را تمام نکرد. احسان فقط می خواست آهنگساز شود و ورود خود به عرصه خوانندگی را شوخی دانست. در 17 سالگی آلبوم “من و بابا” را منتشر کرد که کاری مشترک از او و پدرش ایرج بود. احسان خودش موفقیت این آلبوم را مرهون حضور پدرش می داند. در 19 سالگی به پیشنهاد قاسم جعفری برای خواندن سریال غریبانه انتخاب شد و آهنگ “هرچی ارزوی خوب …” با استقبال زیادی روبرو شد.

در سال 2005 ، او آلبوم “برای اولین بار” را منتشر کرد که با استقبال خوبی روبرو شد. آلبوم قبل از آلبوم بعدی خود بیش از 300000 نسخه فروش داشته است.

اولین کنسرت وی در سال 2005 در کیش برگزار شد. تاکنون او کنسرت های موفقی در شهرهای مختلف ایران برگزار کرده است. کنسرت وی در سال 2007 در هفت سانس در سالن وزارت کشور با استقبال زیادی روبرو شد.

میوه ممنوعه یکی از شاهکارهای احسان خواجه امیری

در سال 2007 ، وی برای آهنگسازی و خوانندگی سریال “میوه ممنوعه” انتخاب شد. وی پس از پخش این سریال در اکتبر 2007 ، سومین آلبوم خود را با نام “سلام آخر” منتشر کرد و معتقد است که احسان خواجه امیری را باید با این آلبوم شناخته کرد ، به گفته وی ، او برای هر بیت از این آلبوم هزینه معنوی پرداخته است. آخرین آلبوم سلام بیش از 5 برابر آلبوم اول هزینه داشت. جو عاشقانه بود و آلبوم به عنوان پرفروش ترین آلبوم سال انتخاب شد. او از برخورد با طرفداران لذت می برد و از آنها انرژی می گیرد.

در رمضان 2008 ، او شروع به آهنگسازی برای سریال “مثل هیچ کس” کرد. چهارمین آلبوم احسان خواجه امیری “فصل جدید” در فوریه 2008 منتشر شد. این آلبوم علی رغم داشتن ملودی و تنظیم قوی نتوانست به اندازه سلام اخر مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد ، اما مانند سایر آثار او فروش بالایی را به دست آورد.

وی در سال 2010 آهنگسازی سریال “زاینده رود” به کارگردانی حسن فتحی را پذیرفت ، این دومین همکاری خواجه امیری با حسن فتحی بعد از میوه ممنوعه بود.

پنجمین آلبوم وی با عنوان “خاطره ای از فردا” با 12 قطعه از 22 سپتامبر 2010 وارد بازار موسیقی ایران شد.

ششمین آلبوم احسان خواجه امیری با عنوان “عاشقانه” پس از دو سال وقفه همزمان با روز تولد وی در تاریخ 28 نوامبر 2012 منتشر شد. او می گوید هر آنچه به من پیشنهاد می شود بخشی از روح ، فکر و زندگی من است. و او می گوید عشق یعنی زنده بودن و زنده ماندن.

آهنگهای احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیریترکم کرد

دانلود آهنگ ترکم کرد احسان خواجه امیری بست موزیک

احسان خواجه امیریوقتی میخندی

دانلود آهنگ وقتی میخندی احسان خواجه امیری بست موزیک

احسان خواجه امیری30 سالگی

موزیک ویدیوهای احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیریشهر دیونه

دانلود موزیک ویدیو زیبای شهر دیونه-احسان خواجه امیری- بست میوزیک

احسان خواجه امیریجای من نیستی

دانلود اهنگ زیبای وقتی که میخندی احسان خواجه امیری احسان خواجه امیری